7 důvodů, proč miluju podzim

*článek vznikl ve spolupráci se značkou Deichmann

Jsem vyloženě letní člověk, narozená ve znamení lva (no kdo by to do mě řekl :D), největší milovník slunečných letních dnů, ledových drinků a teplých dlouhých večerů.

Když jsem v polovině srpna seděla večer v chorvatským přístavu, ráno běhala po pláži, anebo jela na lodi hledat delfíny, každou chvíli mi hlavou proběhlo „Tohle si musíš užít naplno, tohle jsou poslední letní chvilky! Až se vrátíš, nebudeš mít před sebou už ani dovolenou, ani vyhlídky na další teplý dny.“

Měla jsem obavy, že s mizejícím opálením zmizí i moje dobrá nálada a do podzimu vstoupím jako největší morous.

Jenže pak jsem si uvědomila, že každý roční období je skvělý a že právě podzim se může pochlubit pořádně dlouhým seznamem, PROČ.

1) Burčák

Původně jsem tenhle bod chtěla napsat až jako čtvrtej nebo pátej, abych nepůsobila jako alkoholička, ale…. Proč lhát, burčák je tím prvním, co se mi vybaví, když se řekne “proč milovat podzim”.

2) Barvy všude

Nic se nevyrovná procházkám v období, kdy se celá příroda zabarví do oranžova. Parky najednou vypadají jako z filmů. A když se k tomu přidá sluníčko, je z toho dokonalý babí léto.

A když ne? Pošmourno a šedivo k té oranžové taky sedí. A o to větší je pak chuť na…

3) Kafe kafe kafe

Jako největší milovník kafe si latté nebo capuccino neodpustím ani v ten nejteplejší den, ale ve chvíli, kdy si (vlastním – nebojte, želvy v oceánu budou v pohodě!) kelímkem plným horké kávy zahříváte ruce (i duši), to dostává úplně novej rozměr.

A přestože do Starbucks normálně skoro nechodím, tradice je tradice a sama sobě jsem slíbila, že na to dýňový lattéčko si alespoň jednou zajdu. Jako vzpomínka na podzim v mé milované Vídni, kdy jsem si ho dávala za odměnu po učení na šílený zkoušky. Přestože stálo 6 Euro, a já měla na den přesně vypočítaných 8 😀 #priority

4) Podzimní móda

Letní oblečení miluju. Sukně, šaty, tílka, šortky, botičky, to je moje. Ale ke konci léta už toho mám dost, nevím, co nosit, ty moje oblíbený kousky už mě dávno omrzely, a tílka, lepící se na upocený tělo, už nechci ani vidět.

Proto jsem se nemohla dočkat menšího ochlazení. Takovýho, který říká: „Už je čas si pořídit něco na novou sezónu, už můžeš!“

A tak jsem si konečně udělala radost novýma botkama z Deichmanna a křivákem v té nejpodzimnější barvě, co může být.

5) Obrovský šály

Šála velikosti deky k podzimu patří stejně, jako koření do toho lattéčka. Není nic lepšího, než se před šedivým světem (obrazně nebo doslova, jak chcete) můžete schovat do vlastního šálo-světa. A když nebudete chtít, nebude vám vidět skoro nic, než oči a čelo.

6) Skořice

Když se řekne podzim, okamžitě začínám natahovat nos po skořici.

Tak, jako v létě mám největší chuť na osvěžující věci (a bublinky!), na podzim bych sypala skořici všude, na všechno a pro všechny. Od štrůdlu přes palačinky až po to latté a…

7) Svetry a dortíky

Jak říká Halina Pawlovská: „Nejlepší sport je kafe a dort.“

A když k tomu přidáte fakt, že teď budeme několik měsíců nosit huňatý svetry, byl by hřích říct NE tomu smějícímu se cheesecaku z kavárenské vitríny. Obzvlášť, pokud by byl skořicovej!

 

Komentář Přidat komentář

  1. Stáňa napsal:

    Mám taky ráda podzim, i když z těch tvých 7 důvodů bych asi podepsala jen jeden . Tak ať se nám povede a užijeme si na plný plyn ty jeho stránky, co nás baví

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *