Kam v Brně na večeři?

Čas od času mě někdo poprosí o doporučení, kam v Brně na hezkou večeři. Kam na rande, kde oslavit výročí, narozeniny, nebo si užít pěknej večer se svou drahou polovičkou. A já vždycky musela zklamat. Jediný restaurace, který jsem navštěvovala, byly totiž burgerárny (aneb kečup až za ušima, na první rande ideální :D) nebo ty vietnamský. A i když mají v Mangu, GO nebo dokonce na Olomoucké výborný Bun bo nam bo i Pho, na romantický posezení se skleničkou vína to tam zrovna není.

Ale kam na kafe, dortík nebo snídani, to jsem vždycky věděla moc dobře. (na kafe do Punktu, na skvělý dortíky do Melounového cukru nebo Momenty, a na snídaně honem do 4Pokojů!).

A teď už konečně vím i kam na výbornou večeři v krásným prostředí!

O obou restauracích jsem tak nějak věděla, v Monte Bú jsem byla před spoustou let na meníčku, ale upřímně – pořádně jsem je poznala až díky (velice chutné) spolupráci se společností Con Gusto, která má pod sebou právě restauraci Monte Bú, Ristorante Piazza, Gelaterii Piazza a Pivnici U Čápa.

1) Monte Bú

Když se řekne steak, okamžitě se mi vybaví Monte Bú. Protože jestli maso umí někdo v Brně nejlíp, je to právě tady. K tomu krásný prostředí (krb, stylový židle s kožešinou…a přesto se tam necítíte jako někde na ranči), milá pozorná obsluha a parádní výběr. Kromě steaků si tam můžete dát třeba i těstoviny, Caesar salát, lososa, fish and chips nebo burger.

Moje nejoblíbenější kombinace ale je: flank steak (200 gramů na princeznu), hranolky, omáčka z modrého sýra a do skleničky výborná Pálava. Přestože toho mají v lístku spoustu, já jsem si právě tohle dala už několikrát, a až půjdu příště, dám si to zas 😀

Tom není v jídle takovej autista, a proto vždycky vyzkouší víc než já, která si hned něco oblíbím a nechci se toho vzdát. A tak jsem díky němu ochutnala i výbornej double beef burger s cibulovýma kroužkama, kterej byl tak obrovskej, že byl Tom ještě rád, že jsem ujídala 😀

Jednou jsme ochutnali jako předkrm i carpaccio z hovězí svíčkové s lanýžovým olejem a rozpečenou bagetkou s kozím sýrem. A i když bylo carpaccio úplně skvělý, ta dokonalá bagetka ho dokonce zastínila!

A dezert? M U S Í T E si tam dát dortík Day and Night z bílé a tmavé čokolády. Prakticky JEN z čokolády, takže si umíte představit, jak dobrý to asi je. A i pokud se jinak o dortíky nedělíte (což naprosto chápu :D), věřte mi, že tentokrát to bude bohatě stačit napůl.

A jak je to pro představu cenově? Za carpaccio předkrm, burger, moji oblíbenou steak-hranolky kombinaci a pití pro oba (to znamená víno pro mě, limonáda pro pana řidiče :D) jsme teď nedávno dali 1100 Kč.

2) Ristorante Piazza

Věděla jsem, že v Omeze na Svoboďáku nějaká restaurace nahoře je, ale nevěnovala jsem tomu pozornost. Tak nějak jsem to ignorovala s tím, že to bude beztak jen pro turisty, kteří neví kam jinam jít, než přímo na náměstí.

Chyba. Ve skutečnosti je tam moc příjemnej kousek Itálie, kde se budete nejen díky velkým fotkám na zdech cítit jako v Benátkách nebo Římě. Dokonce tam hraje italský rádio! 😀 Na romantickou večeři naprosto ideální.

A co si dát?

Prý mají výborný plody moře i pizzu, ale já, největší milovník špaget carbonara, nemůžu zatím jinak, než doporučit: Macaroni alla carbonara! Ty mě rozhodně nezklamaly, právě naopak.

Při první večeři jsem ochutnala jsem i těstoviny s krevetami, pistáciemi a šafránovou omáčkou, a dávám 10 bodů z 10. Dýňový krém taky chutnal dobře, ale v tomhle jsem konzerva, a bez originality v podobě kostiček jablka bych se radši obešla. Tom si tam zamiloval hříbkové risotto, o kterým básnil ještě dlouho. Naopak to krevetkové s hráškem ho moc nenadchlo. A na pití? Moravské víno nebo italské bublinky je vždycky skvělá volba.

A kolik si připravit peněz, když si večer vyrazíte? Za dva dýňové krémy, risotto, těstoviny a skleničky prosecca pro oba jsme platili necelých 800.

P.S. Con Gusto nabízí i catering. Podle fotek se sbíhají sliny a můžete si být jisti, že kvalita bude stejná jako v jejich restauracích. Takže pokud plánujete svatbu, velkou oslavu, nebo se ve firmě staráte o nejrůznější akce, třeba se vám to bude hodit 🙂 A na Instagramu můžete slintat tady nebo tady.

Author: Markéta

1 thought on “Kam v Brně na večeři?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *