Blondýna z Londýna

Nezařazeno

Podzimní TO DO list

Jsem vyloženě letní člověk. Miluju teplo, až vedro. Letní šaty, šortky, tílka a sandálky. Užívám si dlouhý letní večery venku na zahrádce se skleničkou bublinek, hromady Míša nanuků a kávičky na ledu. Miluju opálenou kůži a díky sluníčku ještě světlejší vlasy. A tam, kde je moře, je mi zkrátka nejlíp.

Jenže jakmile se srpen přehoupne přes půlku, začnu se těšit, až sandály zavřu do skříně, a ke konci léta už nechci žádný tílka ani vidět. To pak začnu vyhlížet první ochlazení v předpovědi počasí. A nemůžu se dočkat příležitosti, poprvé vytáhnout svůj oblíbenej křivák a uvařit si teplej čaj do hrnečku na cesty.

A protože je tohle moje (další) oblíbený období tady, sepsala jsem si seznam, co všechno musím rozhodně stihnout, ať si ten podzim užiju na 120 %. A protože si nový roční období vždycky žádá nějakej ten novej kousek do šatníku i botníku, pár bodů bude pořádně materiálních. Navíc pro mě říjen neznamená jen začátek podzimu, ale i nástup do nové práce. Takže důvodů pořídit si něco hezkýho mám dvojnásob!

Podzimní TO DO LIST:

1) Pořídit si nový podzimní slušný botky. Tak to si můžu díky spolupráci s Deichmannemrovnou odškrtnout! Do oka mi padly rovnou dvoje boty z kolekce RITA ORA– leopardí mokasíny a zdobenýnízký kozačky, který by mi záviděl i Michael Jackson. 😀

2) Vytřídit pytel starších bot, co straší v garáži. Ty pěkný pořádně očistit a připravit na podzim. Ty prošoupaný okamžitě vyhodit a u toho ustavičně kroutit hlavou, proč jsem to neudělala dřív. 😀

3) Koupit si pořádně teplej svetr. S rolákem. A pokud možno takovej, abych v něm nevypadala jako velká chodící dýně.

4) Burčák, burčák, burčák! Pořádně si ho užít, dokud je. Ať zase nefňukám, že jsem ho nestihla tak, jako v minulých letech.

5) Já vím, já vím. Tohle je reklama na konzum, ale… To dýňový latté v obřím kelímku si prostě musím dát. Několikrát. Protože podzim voní po skořici a muškátovým oříšku.

6) Uvařit dýňovou polívku. Alespoň 1x týdně!

7) Udělat si výlet do milované Vídně. Protože tam se cítím jako doma. A protože tam je nádherně kdykoliv, ale na podzim obzvlášť. Oranžově zbarvená alej v Prateru, výhled na město v mlze z Kahlenbergu, nebo první Sturm (= rakouskej burčák) v Grinzingu? Jo, tam musím!

8) Vybavit náš malej byt velkou armádou svíček. Momentálně máme jednu velkou, což je zhruba o 78 míň, než bych si na podzim představovala.

9) Ještě víc číst. Do čtení jsem se teď sice docela opřela, ale nic si neříká o chvíle s knížkou víc než podzimní pošmourný počasí. To ať si venku klidně prší!

10) Najít si novýho oblíbence mezi čajema. Protože k podzimu obří hrnky horkýho čaje patří jak… Jak skořice k muškátovýmu oříšku!

11) Brát psí kluky na dlouhý procházky podzimní přírodou. S nějakým chytrým podcastem v uších.

12) Začít zase běhat. Protože na vedro už se vymlouvat nemůžu.

P.S. Mrkněte na Instagram. Právě tam probíhá soutěž o 3×500 Kč poukázekdo Deichmanna.Ať si můžete taky udělat podzimní radost! 🙂

1 Comment

  1. Viki

    30. 9. 2019 at 16:31

    tak tie leopardie mokasíny sú važne bomba !

    WHEN PIGS FLY

Leave a Reply