Střípky z víkendu: Kam (ne)vyrazit z Brna?

Dne

Víkend? To zní samo o sobě skvěle. Pokaždé. A když se k tomu navíc přidá sluníčko, 20 stupňů a čerstvě vymydlený auto, nemůže být lepší příležitost k výletu. Teda výletům! A že jsme nemuseli vůbec daleko. Tak tu pro vás mám dneska tři tipy, kam se z Brna vydat (nebo taky nevydat? :D).

Krásný počasí konečně znamenalo to, na co jsem se těšila už od ledna. Sbohem kabáty a kozačky, zůstaňte si ve skříni, teď už je čas na moje nejoblíbenější bundičky, šaty, sukně… A hlavně tenisky! Tyhle květovaný krásky od Deichmanna v botníku musely čekat několik týdnů, protože venku byl ještě mráz, ale já jsem je samozřejmě musela mít hned! Celkově teď mám nějaký teniskový období, kdy nechodím ani do práce v ničem jiným. Minulej rok touhle dobou jsem lodičky skoro nesundala, tak uvidíme, jestli se zase občas donutím být víc za princeznu.

(se značkou Deichmann mám moc milou dlouhodobou #spolupráci)

Tisíce květů mandloní… A lidí.

Instagramy, Facebooky a všechny ty internety v posledních dnech doslova rozkvetly. Všude byly mandloně. Na všech brněnských webech? Mandloně. Ve všech brněnských rádiích? Hlásili, že v Hustopečích rozkvetly mandloně. A když jste se s kolegy bavili v práci o tom, co dělali o víkendu? Mandloně.

Minulý víkend byly v Hustopečích k téhle slávě dokonce přímo Slavnosti mandloní, kdy se náměstí, celý městečko a hlavně mandlové sady zaplnily tisícema lidí (víte, že běžně čísla přeháním. Tentokrát ne :D).

My jsme se tam sice vydali až o týden později, ale už podle příjezdové cesty a plných parkovacích míst nám mělo být jasný (když jsme to nepochopili z těch internetů :D), že romantická procházka prázdným sadem to úplně nebude.

Vůbec bych se nedivila, kdyby bylo tou dobou na Václaváku úplně prázdno. Tady totiž byla snad celá republika! A obzvlášť rodiny s kočárkama (což znamená, že při výšlapu k rozhledně a sadu se zrovna nenadřete).

Krásný to bylo, rozkvetlý mandloně kouzelný a výhledy na Pálavu ještě lepší. Ale pokud chcete být rozumní (a pokud vám to čas dovolí), vydejte se sem těch 30 km z Brna radši o víkendu brzo ráno, nebo odpoledne ve všední den.

Nejlepší Pálava na druhou

Po promenádě s davem lidí jak na rockovým koncertě jsme si museli trošku spravit chuť. Najednou jsem si z ničeho nic vzpomněla na vinařství Sonberk, který jsem znala jen z fotek. Z fotek, na kterých byl ten nejkrásnější výhled na Pálavu (a spousta skleniček).

O 10 minut později už jsme seděli na schodech vinařství. Já s tou nejlepší Pálavou ve skleničce, Tom s kávou, a kochali se výhledem. Bylo mi ho trošku líto, že si nemůže dát tu dobrotu taky, ale naštěstí je veeeelký milovník espressa. 😀 Jediná věc, co mě na tom výletu mrzí je, že jsme si nedovezli zásoby i domů.

Proto vám doporučuju dvě věci. Zajeďte si tam za výhledem i radostí ve skleničce. A hlavně nezapomeňte suvenýr na doma!

Samá lama

Nechápu, jak je to možný, ale za 27 let, co žiju v Brně (a na tomhle světě) jsem se na místo s tím nejkrásnějším výhledem podívala až teď. A nebo jako úplně maličká Markétka, což už si nepamatuju.

Lom Hády na kraji města je kouzelný místo sám o sobě, ale ten výhled je k nezaplacení! A ještě lepší to je, když seběhnete kousek dolů – do Lamacentra, který díky všemožným cedulím a nápisům nemůžete minout.

Vstup stojí 50 korun a krmení pro zvířátka dvacku, za což dostanete pořádnou dávku lamí radosti. A dokonce tam můžou i pejsci, což si bude Albus pamatovat ještě dlouho, protože se tam zamiloval do stáda ovčích krasavic. 😀

Zdarma zaparkovat můžete u Velké Klajdovky, anebo se tam dostanete MHD na stejnojmennou autobusovou zastávku. K Lamacentru je to pak jen kilometr a půl.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *