TO DO list na prosinec

Prosinec. Jeden z mých nejoblíbenějších měsíců. A není se co divit. Tohle období má všechno! Kromě sluníčka a opálené kůže, ale to není nic, co bych si za dva voňavý svařáky neodpustila.

A co v mém prosinci rozhodně nesmí chybět?

1. Koupit vánoční svetry. Pro mě i Toma. Čím víc sobů, stromečků a vloček, tím líp. Čím kýčovotější, tím lepší. A klidně můžou i blikat! Jo, muž bude nadšen!

2. Pustit si Lásku nebeskou, Bridget Jonesovou (protože ty vánoční svetry!) a Pelíšky. A brečet, až Jindřišce umře maminka a přijedou Rusáci!

3. Péct cukroví. V našem bytě poprvé. A vzhledem k tomu, že výbavy máme v kuchyni minimum, asi budu těsto válet lahví od prosecca. O ty, na rozdíl od vykrajovátek a válečku, nouzi nemáme.

4. Vařit svařák. Z bílýho vína. S bezovým sirupem. Mimo jiné!

5. Fotit pejsky jako vánoční soby. Což mě bude stát hodně piškotů.

6. Jíst na trzích grilovanej oštěpok nebo halušky se škvarkama. Prostě na princeznu! (Mimochodem, věděli jste, že halušky jsou snad moje nejoblíbenější jídlo? V minulém životě jsem se musela narodit někde pod Kriváňem!)

7. Popíjet turbomošt. Protože tuhle brněnskou specialitu je potřeba si vychutnávat, dokud je. Dokud je prosinec, ehm.

8. Svézt se na adventním kole na trzích. Nebudu tomu říkat ruský kolo. Leda, že by tam jezdil Mrazík! Veliký osvětlený kolo je letos na trzích poprvé. A to si každej rok říkám, že je to s každým rokem krásnější a krásnější. Že lepší to naše vánoční Brno snad být nemůže. A pak přijde tohle!

9. Válet se zamotaná do vánoční deky. Do té, kterou jsem dva týdny schovávala ve skříni a s příchodem Adventu se konečně dočkala!

10. Koupit si první letošní trdelník. Ten největší. A nejvíc skořicovej!

11. Svézt se vánoční šalinou. Ne kvůli trase. Jen proto, že je vánoční a svítí.

12. Obalit byt světýlkama. Pořídit světelnej řetěz číslo 678.

13. Slavit. Protože o to si prosinec říká! I když firemní vánoční večírek už mám za sebou. (Ale o tom, jak jsem se svým kostýmem Lary Croft vyhrála, ale nepamatuju si, jak mi generální ředitel předával na pódiu cenu třeba jindy. Nebo nikdy :D)

14. Upéct vánočku. Ze 3 částí. Nebudeme dělat přehnaný nároky!

15. Poustět All I Want For Christmas, Christmas Is All Around a Last Christmas pořád dokola. 577990x. Ve smyčce. Nepřeháním.

16. Bruslit na osvětleným kluzišti u Jošta. 2 hodiny v kuse. A namlátit si maximálně dvakrát!

17. Nevyžrat adventní kalendář dřív, než povolují okýnka. Jsem odhodlaná. Fakt.

18. Nadávat, že jsou obchody plný lidí. A pak si uvědomit, že jsem jedním z nich.

19. Vyzdobit stromeček tak, aby byl jako nefalšovaná reklama na kýč.

20. Napsat dopis Ježíškovi. Jooo, ten, co po mně rodina chtěla už dávno. A já ho slíbila ještě dřív! Tak třeba další nový botky nebo kabelečku?

21. Nosit přiblblou vánoční čepičku kdykoliv, kdy k tomu bude příležitost. Poslední den v práci. Vánoční večer s holkama. Úterý. Večer. Prosinec. A tak.

Slavnostní období si žádá slavnostní outfity. A já mám jasno! Moje oblíbený zlatý šaty, rudá rtěnka a nový lodičky od Deichmanna, ve kterých se, i navzdory relativně vysokýmu podpatku, dá vydržet celej večer. Vyzkoušeno za vás na narozeninách krásné restaurace Signature, kde jsme byli nedávno s Tomem 🙂

Jednoduchý, černý, jehlový. Takový by neměly chybět v žádným botníku!

*Článek vznikl ve spolupráci se značkou Deichmann

Komentář Přidat komentář

  1. Stáňa napsal:

    Tak si ten prosinec pěkně užij.
    P.S. na tý poslední fotce ti to fakt sluší.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *